Çarşamba, Temmuz 17

‘Artık bu iki ismi maçlarımızda görmek istemiyoruz’Beşiktaş

Beşiktaş, Süper Lig’in 28. haftasında oynanan Beşiktaş-Galatasaray maçının hakemi Halil Umut Meler ve VAR hakemi Koray Gençerler hakkında açıklama yayınladı.

Konuya ilişkin Juventus kulübünden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Biz Beşiktaş’ız. 121 yıldır asaleti, şerefi ve mücadele ruhunu hiç kaybetmeyen, her zaman onurumuzla oynadığımız, hakkımızla kazandığımız bir destanın mirasçılarıyız. Bizim için önemli olan geçmişimizden gelen ve asla pes etmeyen onurlu tavrımızdır.

Aylardır “Federasyonumuzun yanındayız” diyen, işine yaramayınca “istifa” isteyenlerin derbi sonrasındaki dar kafalı tavrını hayretle gözlemledik. Onun her an TFF disiplin kurulunu toplayıp istediği gibi kararlar alabilmesini tüm seyirci hayranlıkla izledi. Bu çifte standartlar Türk futbolunun geleceği açısından büyük endişe yaratmakta ve ciddi toplumsal hasarlara yol açabilmektedir.

Beşiktaş’tan Riva’ya sesleniyoruz!

Futbolumuzun tüm kaosu içinde adı anılan ve ısrarla Beşiktaş’ın kritik maçlarında görevlendirilen Halil Umut Meler’in dün aldığı, oyunun gidişatını değiştiren skandal kararlar, futbol adaletine olan güveni ortadan kaldıran ciddi hatalardır.

Derbide Cenk Tosun’un penaltı yeri hakkında VAR incelemesi yapılamaması, hafta içi Omar Colley’in nerede olduğunu göremeyen şahin VAR ile kararı kırmızı karta çevirerek, penaltıyı kırmızı karta çevirdi. Türk futbolunda alışılagelmiş ama hiçbir zaman kullanılmayacak olan oyunun sistematik olarak yavaşlatılması, skandal kararlara ihtiyaç var.

VAR masasındaki tavrıyla her maçta takımımızı bilerek yerle bir eden Koray Gençerler’i unutmayalım!

Beşiktaş camiası olarak Halil Umut Meler ve Koray Gençerler’i artık maçlarımızda görmek istemiyoruz.

Adil bir rekabet sisteminin kurulmadığı Türk futbolunda masa oyunlarıyla elde edilen şampiyonlukların, uluslararası maçlardaki hayal kırıklığı yaratan deneyimlerden farklı sonuçlar getirmediği, futbolun eksiksiz ve çağdaş bir yeniden yapılanmasının kaçınılmaz bir zorunluluk olduğu ortadadır. Daha fazla vakit kaybetmeden futbolumuzu tüm organlarıyla buluşturalım.

Türk futbolunu bu kaostan kurtarmak için tüm uyarılarımıza ve temaslarımıza rağmen acil seçim yapılması yönünde herhangi bir önlem almayan TFF’de büyük fayda görüyoruz.

Yeni futbol federasyonu ve kurullarının Türk futbolunu çok daha iyi yerlere taşıyacağına inanıyoruz. Selamlar.”

Kaynak: DHABu içerik Recep Demircan tarafından yayınlanmıştır.

ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Sosyal medya beğenileri günün sırasıydı!  Arda Güler tartışmalara son verdiSosyal medya beğenileri günün sırasıydı! Arda Güler tartışmalara son verdi
Muslera'dan Galatasaray yönetimine sosyal medyadan mesaj!Muslera’dan Galatasaray yönetimine sosyal medyadan mesaj!
''Zemini düzelt yoksa stadyumunu kapatacağım''”Zemini düzelt yoksa stadyumunu kapatacağım”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

okulturlari.org
Sponspor Bağlantılar: izmir su kesintisi - yemekteyiz - Adana Demirspor - 2024 Yerel Seçimleri -
Antalya Haber Sunucu