Çarşamba, Temmuz 17

Hamas videosunu yayınladığı 3 rehineden ikisinin hayatını kaybettiğini duyurdu

Yeni videoda, ilk videoda yer alan 53 yaşındaki Yossi Sharabi ve 38 yaşındaki Itai Svirsky’nin İsrail bombardımanı sonucu hayatlarını kaybettiği belirtiliyor.

REKLAM

Hamas Pazar günü iki rehinenin ölümünü gösteren yeni bir video yayınladı ve İsrail’in Gazze’ye yönelik bombardımanına son vermemesi halinde öldürülebilecekleri uyarısında bulundu.

Yeni videoda, ilk videoda yer alan 53 yaşındaki Yossi Sharabi ve 38 yaşındaki Itai Svirsky’nin İsrail bombardımanı sonucu hayatlarını kaybettiği belirtiliyor.

İlk videodaki üçüncü İsrailli rehine olan 26 yaşındaki Noa Argamani de İsrail ordusuna atıfta bulunarak diğer iki kişinin “İsrail ordumuzun saldırıları” sonucu öldürüldüğünü söylüyor.

Her iki videonun da ne zaman kaydedildiğine dair bir bilgi yok. İsrail Savunma Bakanı Yoav Gallant, Hamas’ı “psikolojik tacize” başvurmakla suçladı.

Üç rehinenin tamamı, 7 Ekim’de İsrail’in güneyinde düzenlenen sürpriz bir sınır ötesi saldırı sırasında Hamas militanları tarafından kaçırılan yaklaşık 240 kişi arasındaydı.

Bu rehinelerin yaklaşık yarısı Kasım ayındaki kısa ateşkes sırasında serbest bırakıldı. İsrail, Gazze’de 132 kişinin kaldığını ve 25 kişinin esaret altında öldüğünü söylüyor.

Üç İsrailli, Pazar günü Hamas’ın İsrail hükümetine hava ve kara saldırılarını durdurması ve serbest bırakması çağrısında bulunduğu bir videoda gösterildi.

Mesaj, “Akıbetlerini yarın (Pazartesi) size bildireceğiz” manşetiyle sona erdi.

Pazartesi günü Hamas, baskıyı sürdürerek üç rehinenin yüzünü gösteren ve üç seçenek sunan bir video klip yayınladı. Seçeneklerden biri “üçü de öldürüldü”, diğeri “bazıları öldürüldü, bazıları yaralandı” ve sonuncusu da “üçü de hayatta kaldı” dedi. Mesaj, “Bu gece onların akıbetini size bildireceğiz” mesajıyla sona erdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

okulturlari.org
Sponspor Bağlantılar: izmir su kesintisi - yemekteyiz - Adana Demirspor - 2024 Yerel Seçimleri -
Antalya Haber Sunucu