Çarşamba, Temmuz 17

Kıbrıs’ta skandal üstüne skandal! Türk tarafına girip GKK askerini darbettiler, KKTC’den çok sert açıklama geldi: Yanlarına kalmayacak

Kıbrıs’ta BM Barış Gücü askerleri tansiyonu yükselten hamlelere devam ediyor. Dünkü skandaldan sonra BM Barış Gücü’nden de açıklama geldi ve “Askerler eylemlerinden daima sorumlu tutulur” denirken kapsamlı soruşturma sonrası harekete geçileceği belirtti. KKTC Dışişleri Bakanı Tahsin Ertuğruloğlu olaya sert çıktı.

TÜRK TARAFINA GİRİP MÜDAHALEYE KALKIŞTILAR

Birleşmiş Milletler (BM) Barış Gücü askerleri, Lefkoşa’daki Yeşil Hat’a sınır Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) toprağında, Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı (GKK) askerlerine müdahale etmeye çalıştı.

Dün KKTC topraklarındaki Burhan Tan Sokak’ta, GKK askerlerinin iş makineleri kullanarak ot temizleme işlemi yaptığı sırada meydana gelen olayda, BM Barış Gücü askerleri Türk tarafına girdi.

GKK ASKERİNİ DARBETTİLER!

Bu esnada BM Barış Gücü askerlerinin, müdahale etmeye çalıştıkları GKK askerlerinden birini darbettiği öğrenildi.

KKTC’DEN SERT TEPKİ: HAZMEDEMEYİP AGRESİFLEŞTİLER

Konuyla ilgili AA muhabirine açıklamada bulunan KKTC Dışişleri Bakanı Tahsin Ertuğruloğlu, BM’nin Pile-Yiğitler Yolu konusunda yaşananları hazmedemediğini, dolayısıyla agresifleşerek böyle bir tutum içine girdiğini kaydetti.

BM Barış Gücü askerlerinin yaptıklarının kabul edilebilecek bir şey olmadığını söyleyen Ertuğruloğlu, “Gerektiğinde tepkimizi ortaya koyacağız. Bu, emin olun yanlarına kalmayacak.” dedi.

BM’DEN AÇIKLAMA: HAREKETE GEÇMEKTE TEREDDÜT ETMEYECEĞİZ

Ayrıca, konuyla ilgili olarak BM Barış Gücü de X sosyal medya platformundan yaptığı açıklamada, “Tüm Barış Gücü askerlerinin en yüksek standartlarda hareket etme yükümlülüğü bulunuyor ve daima yaptıkları eylemden sorumlu tutulurlar. Kapsamlı bir soruşturma sonrasında uygun bir biçimde harekete geçmekte tereddüt etmeyeceğiz.” ifadelerini kullandı.

(AA)

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Skandal görüntüler! Mezardan çıkardığı kemikleri fırlatıp alay ettiSkandal görüntüler! Mezardan çıkardığı kemikleri fırlatıp alay etti
Erdoğan-Bahçeli görüşmesinde gündeme gelmişti! Bu hafta ilk kez olacakErdoğan-Bahçeli görüşmesinde gündeme gelmişti! Bu hafta ilk kez olacak
Milyonlarca liralık vurgun yaptı, kendini bakın nasıl savundu!Milyonlarca liralık vurgun yaptı, kendini bakın nasıl savundu!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

okulturlari.org
Sponspor Bağlantılar: izmir su kesintisi - yemekteyiz - Adana Demirspor - 2024 Yerel Seçimleri -
Antalya Haber Sunucu