Çarşamba, Temmuz 17

Tanju Özcan “Konuyu TBMM’ye de taşıyacağım” diyerek tepki gösterdi! “Siyanürle asla altın aratmam”

Ruhsat verilecek alanları uydu fotoğraflarıyla göstererek süreci anlatan Özcan, şöyle konuştu: “2021 yılında Pirahmetler köyü bölgesinde bir şirkete altın arama ruhsatı verildi. altının aranıp aranmayacağı belli.’ “Bu işin peşini bırakmayacağım” dedim. Şaşırtıcı ve üzücü bazı gelişmeler oldu” dedi.

“YAŞAYAN VATANDAŞLAR DİKKAT EDİN”

Başkan Tanju Özcan sözlerini şöyle sürdürdü:
“Şu anda At Yaylası bölgesinde çok değerli bir turba madeni var. Hatta bunun için daha önce Bolu’ya gelenler de vardı. Köylüler bunu duyunca isyan ettiler. Mesele birbirine çok yakın iki bölgeye maden arama ruhsatı verilmesiydi. Pirahmetler bölgesinde altın olup olmadığını biliyorum ama Türkiye’deki en değerli torf olduğu bilgisini aldım. 100 milyon dolarlık altını asla siyanürle aramam. Pirahmetler bölgesinde yaşayan vatandaşların dikkatli olması gerekiyor. At Yaylası ve Pirahmetler bölgesinde sondaj çalışması varsa lütfen bize bildirin.”

AW193187_02 (1)

“ONU MOSKON’A GÖTÜRECEĞİM”

Konunun takipçisi olacağını belirten Başkan Özcan, şöyle konuştu: “At Yaylası’nda turba madeni var diye buranın yağmalanmasına izin vermemeliyiz. Varsa konuyu da TBMM’ye taşıyacağım. Cevap gelmezse çevre kuruluşlarını Bolu’ya davet edeceğim.” (AA)Bu içerik Metin Yamaner tarafından yayınlanmıştır.

Mynet Youtube
ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Bakan Fidan, Katar Başbakanı Al Sani ile görüştüBakan Fidan, Katar Başbakanı Al Sani ile görüştü
CHP'li Cumhurbaşkanı Adayının Gizemli Ölümü!  Başından vurulmuş halde bulunduCHP’li Cumhurbaşkanı Adayının Gizemli Ölümü! Başından vurulmuş halde bulundu
31 Mart'ta seçildi!  DEM Parti'den istifa etti31 Mart’ta seçildi! DEM Parti’den istifa etti

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

okulturlari.org
Sponspor Bağlantılar: izmir su kesintisi - yemekteyiz - Adana Demirspor - 2024 Yerel Seçimleri -
Antalya Haber Sunucu