Çarşamba, Temmuz 17

X (Twitter), gizlilik politikasını güncelledi: Kullanıcılar dikkat!

Bloomberg’in haberine göre sosyal medya platformu X, gizlilik politikasını güncelledi.

Şirket, yeni politikasında kullanıcıların iznine bağlı olarak “biyometrik bilgilerin güvenlik, emniyet ve kimlik saptama amacıyla toplanıp kullanılabileceğini” açıkladı.

NASIL TOPLAYACAĞI YA DA NASIL KULLANACAĞI BİLİNMİYOR

Öte yandan, “biyometrik bilgi”, diğer teknoloji şirketleri tarafından kişilerin yüzü, gözü ve parmak izinden elde edilen verileri tanımlamak için kullanılırken X’in bu tanımla neyi işaret ettiği, bu verileri nasıl toplayacağı ya da nasıl kullanacağı bilinmiyor.

X’in temsilcisi, yeni politika değişikliğinin yapıldığını onaylarken konuya ilişkin daha fazla ayrıntı vermedi.

Şirketin ayrıca, kullanıcıların meslekleri ve eğitim geçmişine ilişkin daha fazla bilgi toplamayı amaçladığı bildirildi.

İş, eğitim geçmişi, istihdam tercihleri, beceri ve yetenekler gibi kişisel bilgilerin, kullanıcılara potansiyel işler önermek, bir işe başvurulduğunda potansiyel işverenlerle paylaşmak, işverenlerin potansiyel adayları bulmasını sağlamak ve kullanıcılara daha alakalı reklamlar göstermek için toplanıp kullanılabileceği belirtildi.

Yürürlükte olan bir önceki gizlilik politikasında biyometrik verilere veya kullanıcıların eğitim ve istihdam geçmişine dair herhangi bir madde bulunmuyordu. (AA)

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
İstanbul'da turistlerin kâbus gecesi! Hepsi bir anda cama koştuİstanbul’da turistlerin kâbus gecesi! Hepsi bir anda cama koştu
İstanbul için yağmur uyarısı! İşte son gelen hava durumu raporunun detayları…İstanbul için yağmur uyarısı! İşte son gelen hava durumu raporunun detayları…
Canan Karatay'dan çarpıcı uyarı! Göbek yağlarınızla vedalaşın, uyurken bile kilo vereceksinizCanan Karatay’dan çarpıcı uyarı! Göbek yağlarınızla vedalaşın, uyurken bile kilo vereceksiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

okulturlari.org
Sponspor Bağlantılar: izmir su kesintisi - yemekteyiz - Adana Demirspor - 2024 Yerel Seçimleri -
Antalya Haber Sunucu