Çarşamba, Temmuz 17

İrlanda’danın başkenti Dublin’de bıçaklı saldırı sonrası aşırı sağcı protestocular polisle çatıştı

İrlanda’nın başkenti Dublin’de yaşanan saldırının ardından saldırganın yabancı uyruklu olduğunun iddia edilmesi üzerine aşırı sağcı protestocular sokaklara döküldü.

REKLAM

İrlanda’nın başkenti Dublin’deki bıçaklama olayının ardından çoğunluğu aşırı sağcı ve milliyetçilerden oluşan protestocular, saldırganın yabancı uyruklu olduğu iddiasıyla sokaklara dökülerek polisle çatıştı.

İrlanda kamu yayıncısı RTE’nin polis kaynaklarına dayandırdığı haberine göre, gece yarısından sonra başlayan gösterilerde polis kentte düzeni sağlamak amacıyla büyük bir operasyon gerçekleştirdi.

Perşembe gününün erken saatlerinde sosyal medyada yayınlanan bir videoda da Dublin’de güvenlik güçleriyle şiddetli çatışmaya giren ve bir polis aracını ateşe veren bir grup görülüyordu.

Göçmen karşıtı sloganlar

Ayrıca bazı videolarda, muhtemelen aşırı sağdan gelen protestocuların, “Onları atın” gibi göçmen karşıtı sloganlar attıkları duyuluyor.

Polis, olayları “aşırı sağ ideolojinin yönlendirdiği tamamen çılgın bir haydut grubunun işi” olarak nitelendirdi.

Dublin’de dün bir okulun yakınında meydana gelen bıçaklı saldırıda 3’ü çocuk 5 kişi yaralandı.

Dublin’de gazetecilere konuşan Emniyet Müdürü Liam Geraghty, bıçaklamalarda “terörle bağlantılı hiçbir faaliyet” olmadığı konusunda halka güvence verdi. Saldırganı durdurmak için müdahale edenleri de tebrik etti.

Geraghty, “İlgisiz bir saldırı gibi görünüyor ve nedenini belirlememiz gerekiyor” dedi ve polisin çocukların aileleriyle temas halinde olduğunu ve başka şüphelileri aramadığını da sözlerine ekledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

okulturlari.org
Sponspor Bağlantılar: izmir su kesintisi - yemekteyiz - Adana Demirspor - 2024 Yerel Seçimleri -
Antalya Haber Sunucu