Çarşamba, Temmuz 17

DSÖ: Çin’de artan solunum yolu hastalıklarında yeni patojen tespit edilmedi

Çinli yetkililer solunum yolu hastalıklarındaki artışı Kovid kısıtlamalarının terk edilmesine ve bilinen patojenlerin dolaşımına bağladı.

REKLAM

Dünya Sağlık Örgütü (WHO), Pekin’den ayrıntılı bilgi talep ettikten sonra yaptığı açıklamada, Çin’in ülkenin kuzeyindeki akciğer hastalığı vakalarındaki artışla bağlantılı herhangi bir yeni veya olağandışı patojen tespit etmediğini söyledi.

Dünya Sağlık Örgütü bir notta, “Çinli yetkililer, Pekin ve Liaoning’de yeni veya olağandışı patojenler veya olağandışı klinik belirtilerin tespit edilmediğini, yalnızca bilinen patojenlere bağlı solunum yolu hastalıkları vakalarının sayısında genel bir artış olduğunu söyledi.” dedi.

DSÖ, Ekim ortasından bu yana Çin sürveyans sistemlerinden elde edilen verileri inceliyor ve ülkenin kuzeyindeki çocuklar arasında solunum yolu hastalıklarında önemli bir artış olduğunu gösteriyor.

Ulusal Sağlık Komisyonu’nun yardımıyla Perşembe günü Çin Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezi ve Pekin Çocuk Hastanesi ile çevrimiçi bir toplantı düzenlendi.

Cenevre merkezli kuruluş, Çinlilerin “solunum yolu hastalıkları riskini azaltmayı amaçlayan önlemlere” uymasını tavsiye ediyor.

Genel olarak Kovid-19 ve diğer salgın hastalıklar sırasında öneriler arasında aşılama, hastalardan uzaklaşma, belirtileriniz varsa izolasyon, test yaptırma ve gerekiyorsa maske takma yer alıyor.

13 Kasım’da basına konuşan Çinli yetkililer, solunum yolu hastalıklarındaki bu artışı, Kovid kısıtlamalarının terk edilmesine ve bilinen patojenlerin dolaşımına bağladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

okulturlari.org
Sponspor Bağlantılar: izmir su kesintisi - yemekteyiz - Adana Demirspor - 2024 Yerel Seçimleri -
Antalya Haber Sunucu