Çarşamba, Temmuz 24

Köydeki çiftliğe adeta ölüm depolamışlar! Azerbaycan askerleri buldu: Ambulansla taşınanlar şaşkına çevirdi

Azerbaycan’ın 24 saatte tamamladığı antiterör operasyonuyla birlikte dünyanın gözü Karabağ’a çevrildi. Yasa dışı Ermeni güçlerin mühimmat depoları ortaya çıktı. Mühimmatların depoya ambulansla taşındığı belirlendi. Öte yandan Azerbaycan Olağanüstü Haller Bakanlığının Karabağ’daki Ermenilerin acil ihtiyaçlarını karşılamak için gönderdiği insani yardım malzemelerinin yüklü olduğu araçlar bölgeye hareket etti.

ÇİFTLİKTE MÜHİMMAT DEPOSU

Azerbaycan Savunma Bakanlığından yapılan açıklamada, Kozluköprü köyündeki bir çiftliğin yapılarından birinde mühimmat deposunun tespit edildiği bildirildi.

AA-20230921-32209930-32209925-AZERBAYCAN_ORDUSUNUN_KONTROLUNE_GECEN_KOYDE_ERMENI_GUCLERE_AIT_MUHIMMAT_DEPOSU_BULUNDU

AMBULANSLA TAŞIMIŞLAR

Füze, top mermisi, mayın ve farklı kalibrelerdeki mermilerin yer aldığı deponun uzun süredir kullanıldığı, mühimmatların depoya ambulansla taşındığının belirlendiği kaydedildi.

AA-20230921-32209930-32209926-AZERBAYCAN_ORDUSUNUN_KONTROLUNE_GECEN_KOYDE_ERMENI_GUCLERE_AIT_MUHIMMAT_DEPOSU_BULUNDU

AZERBAYCAN’DAN KARABAĞ’DAKİ ERMENİLERE İNSANİ YARDIM

Azerbaycanlı yetkililer ile Karabağ’daki Ermeni nüfusun temsilcilerinin dün Azerbaycan’ın Yevlah şehrinde yaptığı görüşmede insani yardım konusu da gündeme gelmişti.

Ermeni nüfusun temsilcileri Azerbaycan’dan bölgedeki Ermenilerin acil ihtiyaçlarının karşılanması için istekte bulunmuştu.

Bu talep doğrultusunda Azerbaycan Olağanüstü Haller Bakanlığınca hazırlanan insani yardımları taşıyan 2 tır ve 2 kamyon Ağdam şehrine doğru yola çıktı.

40 ton gıda ve temizlik ürününün yanı sıra ekmek de taşıyan araçlar Ağdam’dan geçerek Ermeni nüfusun yaşadığı Hankendi şehrine ulaşacak ve yardımlar bölgedeki ihtiyaç sahiplerine dağıtılacak.

Azerbaycan Olağanüstü Haller Bakanlığı Karabağ Bölge Müdürü Mirali Feyzivey, gazetecilere yaptığı açıklamada, Karabağ’daki Ermeni nüfusun ihtiyaçlarının karşılanması için insani yardımlara devam edeceklerini söyledi.

NE OLMUŞTU?

Azerbaycan ordusu, 19 Eylül’de Karabağ’da anayasal düzeni tesis etmek amacıyla antiterör operasyonu başlatmıştı.

AA-20230921-32209930-32209927-AZERBAYCAN_ORDUSUNUN_KONTROLUNE_GECEN_KOYDE_ERMENI_GUCLERE_AIT_MUHIMMAT_DEPOSU_BULUNDU

Karabağ’daki yasa dışı Ermeni silahlı güçler, 24 saat süren operasyon sonrasında silah bırakmıştı.

AA-20230921-32209930-32209928-AZERBAYCAN_ORDUSUNUN_KONTROLUNE_GECEN_KOYDE_ERMENI_GUCLERE_AIT_MUHIMMAT_DEPOSU_BULUNDU

(AA)

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Çöl tozu uyarısı! Afrika'dan geliyor, işte etkili olacağı bölgelerÇöl tozu uyarısı! Afrika’dan geliyor, işte etkili olacağı bölgeler
'Mülakat' çıkışı çok konuşulur! Canlı yayında Erdoğan'a yüklendi‘Mülakat’ çıkışı çok konuşulur! Canlı yayında Erdoğan’a yüklendi
İstanbul'da terör operasyonu! Bakan Yerlikaya'dan da açıklama geldiİstanbul’da terör operasyonu! Bakan Yerlikaya’dan da açıklama geldi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

okulturlari.org
Antalya Haber Sunucu
meritking