Çarşamba, Temmuz 17

Ronaldo’ya Binance reklamı nedeniyle 1 milyar dolarlık tazminat davası

27 Kasım’da açılan toplu davada davacılar 1 milyar doları aşan tazminat talebinde bulundu.

REKLAM

Portekizli futbolcu Cristiano Ronaldo, dünyanın en büyük kripto para borsası Binance’e yaptığı reklamlar nedeniyle ABD’de 1 milyar dolarlık toplu davayla karşı karşıya bulunuyor.

BBC’nin haberine göre davacılar, Ronaldo’nun kendilerini kripto paralara yatırım yapmaya teşvik eden Binance’teki tanıtımı nedeniyle kendilerine maddi kayıp yaşattığını iddia ediyor.

Davacılar 1 milyar dolardan fazla tazminat talep ediyor.

Binance, Ronaldo’nun yer aldığı ilk takas edilemez kripto para birimi (NFT) koleksiyonu “CR7″yi Kasım 2022’de kamuoyuna tanıttı.

Duyuruda ayrıca futbolcunun taraftarlarını “desteklerinden dolayı” ödüllendireceği de belirtildi.

“CR7”, Ronaldo’nun baş harflerini ve forma numarasını temsil ediyor.

Ronaldo ayrıca Binance ile ortaklığını duyurduğu sosyal medya videosunda potansiyel yatırımcılara “NFT oyununu değiştirip futbolu bir sonraki aşamaya taşıyacağız” diyerek milyonlarca takipçisini cesaretlendiriyor.

27 Kasım’da Florida Bölge Mahkemesine sunulan toplu dava şikayetinde, Ronaldo’nun “Binance ile birlikte çalışarak kayıtsız menkul kıymetlerin satışını desteklediği, desteklediği ve aktif olarak katıldığı” iddia edildi.

Davacılar, Ronaldo’nun Binance tanıtımının, Cayman Adaları’na kayıtlı kripto para borsası için ilk birkaç haftada “aramalarda %500 artışa” yol açtığını ve bunun kendilerini aldattığını iddia etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

okulturlari.org
Sponspor Bağlantılar: izmir su kesintisi - yemekteyiz - Adana Demirspor - 2024 Yerel Seçimleri -
Antalya Haber Sunucu